Čedok navýší provoz z Ostravy

10.08.2023

Čedok příští léto v Ostravě zdvojnásobí počet cestujících a otevře 17 destinací, novinkou budou lety do Marsy Matrouh, Albánie i na Kanáry.

Letiště Leoše JAnáčka v Ostravě
Letiště Leoše JAnáčka v Ostravě (Zdroj: Čedok)

Ostravské letiště čeká v letní sezóně 2024 rekordní nárůst cestujících i nové destinace, do kterých se zatím nelétalo. Cestovní kancelář Čedok, která se ve své strategii dlouhodobě zaměřuje na rozvoj provozu regionálních letišť, nabídne příští léto rekordních 17 destinací, z toho sedm novinek. Bez podpory kraje tak plánuje otevřít například lety na Fuerteventuru, která je součástí Kanárských ostrovů, do Tuniska nebo také do Itálie na letiště Lamezia Terme. Mezi novinky se zařadí i Marsa Matrouh, která se stala bestsellerem uplynulých dvou sezón a přezdívá se „egyptským Karibikem.“ Hitem budou i přímé lety do Albánie, u které se letos zvedl zájem až sedminásobně oproti roku 2022 a je tak jednoznačným skokanem roku. Letištěm v Mošnově projde jen díky expanzi Čedoku přibližně 120 tisíc cestujících. Nové destinace budou v prodeji už během letošního srpna.

„Pokračujeme v expanzi Čedoku na regionálních letištích, po Brně přicházíme s navýšením provozu a otevřením dalších destinací i do Ostravy. Z Moravskoslezského kraje budeme příští letní sezónu nabízet odlety do 17 destinací, z toho nabídneme sedm nových. Poprvé plánujeme létat na Fuerteventuru, do albánské Tirany, italské Kalábrie nebo třeba do egyptského letoviska Marsa Matrouh u Středozemního moře, které druhým rokem Češi objevují. I díky těmto novinkám budeme využívat celé letadlo jen pro naši cestovní kancelář a zdvojnásobíme počet odbavených sezóně na Letišti Ostrava,“ oznámil na setkání s novináři generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Z Ostravy se bude létat do 17 destinací (Zdroj: Čedok)

 

Další novou destinací, kam začne cestovka nabízet své zájezdy s odletem z Ostravy, bude tuniská Enfidha na pevnině, španělský ostrov Mallorca nebo oblast Chania, ležící na severozápadním pobřeží řecké Kréty. Pokračují také přímé lety do nejoblíbenějších letních letovisek v Bulharsku, Egyptě, Turecku nebo na dalších řeckých ostrovech. Nejvíce klientů poletí s Čedokem i příští rok na Tureckou riviéru, kam zamíří až tři lety týdně.  

Hlavním dopravcem pro Čedok v Ostravě bude i nadále letecká společnost Smartwings, se kterou cestovní kancelář uzavřela dlouhodobý kontrakt pokrývající rozvoj spojení jak v České republice, tak na Slovensku, až do jara 2027. Obyvatelé Moravskoslezského kraje a širší spádové oblasti se tak z Mošnova proletí na dovolenou na palubách letadel typu Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Čedok si objedná na příští léto jak kompletní charterové lety, tak využije také na některých pravidelných linkách dopravce vybrané kapacity sedadel. Díky rekordnímu navýšení provozu bude celé letadlo využívané jenom pro zákazníky nejstarší cestovní kanceláře. Otevření tzv. báze na Letišti Leoše Janáčka Ostrava povede ke skokovému nárůstu počtu odbavených cestujících i rekordní kapacitě nabízených zájezdů s odletem přímo z Ostravy.

Zájezdy s odletem z Ostravy jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na pobočkách Čedoku po celé České republice a v široké síti prodejců. First minute nabídky na léto 2024 do všech 17 destinací odstartují během srpna.

Plánované destinace z Ostravy v létě 2024 (tučně označené jsou nové destinace):

Albánie Tirana
Bulharsko Burgas, Varna
Egypt Hurghada, Marsa Alam, Marsa Matrouh
Itálie Lamezia Terme
Řecko Korfu, Kos, Kréta/Heraklion, Kréta/Chania, Rhodos, Zakynthos
Španělsko/Baleárské ostrovy Mallorca
Španělsko/Kanárské ostrovy Fuerteventura
Tunisko Enfidha
Turecko Antalya

Mohlo by vás zajímat

Marek Baloun

Šéfredaktor portálu Aeroweb.cz a dlouholetý sportovní novinář. Také letecký nadšenec, který před vypuknutím pandemie Covid-19 chvíli pracoval i na Letišti Václava Havla. Absolvent mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha a celoživotní skaut.Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář