Změny v Czech Airlines Handling. Odchází dosavadní předseda, vrací se jeho předchůdce

09.07.2024

Letiště Praha v návaznosti na nedávný problém své dceřiné společnosti Czech Airlines Handling se zavazadly muselo řešit personální změny ve vedení. Rezignoval předseda představenstva Tomáš Svoboda, do struktur se vrací bývalý předseda představenstva Jiří Jarkovský.

Jiří Jarkovský se do vedení společnosti vrací po čtyřleté pauze
Jiří Jarkovský se do vedení společnosti vrací po čtyřleté pauze (Zdroj: Letiště Praha)

Jiří Jarkovský bude ve své nové roli zejména pracovat s nepravidelnostmi provozu, se kterými se momentálně potýká většina evropských letišť, a to tak, aby na ně společnost Czech Airlines Handling dokázala včas reagovat a plánovat dle nich své personální kapacity.

„Věřím, že se nám podaří předcházet situacím, které se staly v posledních dnech na pražském letišti. V současné chvíli bude mojí prioritou rychlá revize již přijatých operativních opatření a nastavení odbavovacích postupů tak, aby se eliminovalo opakování podobné situace. Společnost znám velmi dobře, a tak bude moje začlenění do představenstva, věřím, velmi rychlé," říká Jiří Jarkovský, který nastoupí do své funkce od 1. srpna, a to poté, co ukončí své závazky u svého aktuálního zaměstnavatele.

Jiří Jarkovský (Zdroj: Letiště Praha)

 

Jiří Jarkovský se pohyboval v oblasti letectví už od roku 1995, kdy byl nejdříve vedoucím provozu a následně výkonným ředitelem úseků odbavení u Českých aerolinií, a.s. Následně se přesunul do společnosti Czech Airlines Handling jako člen představenstva, kde působil šest let pozici předsedy představenstva. Poslední čtyři roky zastává funkci předsedy představenstva ve společnosti DPOV a.s., která je dceřinou společností Českých drah, a.s.

Zdroj: TZ Letiště Praha

Mohlo by vás zajímat

Marek Baloun

Šéfredaktor portálu Aeroweb.cz a dlouholetý sportovní novinář. Také letecký nadšenec, který před vypuknutím pandemie Covid-19 chvíli pracoval i na Letišti Václava Havla. Absolvent mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha a celoživotní skaut.Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář