Mistrovství

Články na téma Mistrovství:

Češi a nebeská rally

Petr Jonáš, Marek Velát 24. 8. 2018 1 příspěvek

V prvním a druhém srpnovém týdnu hostila Dubnica nad Váhom 21. FAI Mistrovství světa v letecké rally, ve které Českou republiku reprezentovalo pět posádek. V čem tato soutěž vlastně spočívá a jak... Číst dál

Čeští letci úspěšní na mistrovstvích v bezmotorovém létání i letecké rally

Michael Černes 15. 8. 2018 1 příspěvek

Český letecký sport si o uplynulém víkendu připsal díky úspěchům českých plachtařů, bezmotorových akrobatů a závodníků v letecké rally hned několik cenných vítězství a to jak individuálních, tak... Číst dál

WGC 2018: Světová premiéra na výbornou

Michael Černes 15. 8. 2018

Pomyslným nejdůležitějším letištěm plachtařského světa bylo po uplynulé tři týdny to v jihočeském Hosíně, které hostilo 35. FAI mistrovství světa kluzáků v „těžkých“ třídách 18 metrů, 20 metrů a ve... Číst dál

Češi jsou vicemistry Evropy v závěsném létání

Michael Černes 24. 7. 2018

Na uplynulém 20. FAI mistrovství Evropy v závěsném létání, které se do minulého pátku konalo v makedonském Kruševu, obsadila česká reprezentace v 1. třídě (s pružným potahem, řízené těžištěm) v... Číst dál

Čeští parašutisté triumfovali na mistrovství světa i ve světovém poháru

Michael Černes 27. 9. 2017

S koncem minulého týdne skončilo i třídenní mistrovství světa v parašutismu ve švýcarském Locarnu, poslední destinaci v řadě šesti závodů světového poháru. Podobně jako na již uplynulém mistrovství... Číst dál

Akrobatickým mistrem je Le Vot, Šonka vybojoval bronz z freestylu

Adam Zuska 21. 10. 2013

Poněkud hektické mistrovství světa v motorové letecké akrobacii kategorie Unlimited skončilo medailovým úspěchem i pro Českou republiku. Zasloužil se o něj Martin Šonka, který skončil třetí v... Číst dál

Počasí kazí akrobatický šampionát, o medaile bojují i dva Češi

Adam Zuska 18. 10. 2013

Snad trochu ve stínu nedávno oznámené obnovy seriálu leteckých závodů Red Bull Air Race zůstal světový šampionát v motorové letecké akrobacii kategorie Unlimited. Mistrovství, které letos hostí... Číst dál

ČT sport dnes připomene ME v ultralehkém létání na Slovensku

Adam Zuska 5. 10. 2013

Nesmazatelnou českou stopu zvýrazněnou ziskem medaile v každé kategorii a vítězstvím v soutěží družstev zanechala reprezentace České republiky na letošním srpnovém mistrovství Evropy v ultralehkém... Číst dál

Český tým ovládl mistrovství Evropy v ultralehkém létání

Redakce 20. 8. 2013

Medailí v každé obsazené kategorii skončilo pro Českou republiku dvanácté Mistrovství Evropy v ultralehkém létání, které hostila od 10. do 17. srpna východoslovenská Kamenice nad Cirochou. Češi... Číst dál

Šonka je mistrem republiky v letecké akrobacii kategorie Unlimited

Adam Zuska 8. 7. 2013

Pilot Martin Šonka se stal o víkendu mistrem České republiky v letecké akrobacii motorových letounů kategorie Unlimited. Domácí titul získal díky výhře v mezinárodním závodě Danubia Cup, který se... Číst dál