Mistrovství

Články na téma Mistrovství:

Akrobatickým mistrem světa je Vanel, Šonka bronzový ve freestylu

Adam Zuska Pavel Olenič 01.09.2019

Vítězem letošního Mistrovství světa v letecké motorové akrobacii v kategorii Unlimited (WAC 2019) ve francouzském Châteauroux se stal domácí pilot Louis Vanel. Stříbrnou příčku obsadil taktéž Francouz... Číst dál

WIAC 2019: Michal Tvrzník celkově třetí, Česko bylo druhé v týmech

Lukáš Trtílek Pavel Olenič 15.07.2019

Mistrovství světa v motorové akrobacii v kategorii Intermediate (WIAC 2019) vyvrcholilo o víkendu v Břeclavi. V soutěži zazářil v jednotlivcích český aviatik Michal Tvrzník, který se svým Zlínem... Číst dál

Břeclav přivítá Mistrovství světa v motorové akrobacii Intermediate

Pavel Olenič 01.07.2019

Aeroklub Břeclav bude hostit ve dnech 8. až 13. července Mistrovství světa v motorové akrobacii v kategorii Intermediate (WIAC 2019). Soutěž slibuje účast 27 pilotů z osmi zemí, včetně šesti českých... Číst dál

Češi a nebeská rally

Petr Jonáš, Marek Velát 24.08.2018 1 příspěvek

V prvním a druhém srpnovém týdnu hostila Dubnica nad Váhom 21. FAI Mistrovství světa v letecké rally, ve které Českou republiku reprezentovalo pět posádek. V čem tato soutěž vlastně spočívá a jak... Číst dál

Čeští letci úspěšní na mistrovstvích v bezmotorovém létání i letecké rally

Michael Černes 15.08.2018 1 příspěvek

Český letecký sport si o uplynulém víkendu připsal díky úspěchům českých plachtařů, bezmotorových akrobatů a závodníků v letecké rally hned několik cenných vítězství a to jak individuálních, tak... Číst dál

WGC 2018: Světová premiéra na výbornou

Michael Černes 15.08.2018

Pomyslným nejdůležitějším letištěm plachtařského světa bylo po uplynulé tři týdny to v jihočeském Hosíně, které hostilo 35. FAI mistrovství světa kluzáků v „těžkých“ třídách 18 metrů, 20 metrů a ve... Číst dál

Češi jsou vicemistry Evropy v závěsném létání

Michael Černes 24.07.2018

Na uplynulém 20. FAI mistrovství Evropy v závěsném létání, které se do minulého pátku konalo v makedonském Kruševu, obsadila česká reprezentace v 1. třídě (s pružným potahem, řízené těžištěm) v... Číst dál

Čeští parašutisté triumfovali na mistrovství světa i ve světovém poháru

Michael Černes 27.09.2017

S koncem minulého týdne skončilo i třídenní mistrovství světa v parašutismu ve švýcarském Locarnu, poslední destinaci v řadě šesti závodů světového poháru. Podobně jako na již uplynulém mistrovství... Číst dál

Akrobatickým mistrem je Le Vot, Šonka vybojoval bronz z freestylu

Adam Zuska 21.10.2013

Poněkud hektické mistrovství světa v motorové letecké akrobacii kategorie Unlimited skončilo medailovým úspěchem i pro Českou republiku. Zasloužil se o něj Martin Šonka, který skončil třetí v... Číst dál

Počasí kazí akrobatický šampionát, o medaile bojují i dva Češi

Adam Zuska 18.10.2013

Snad trochu ve stínu nedávno oznámené obnovy seriálu leteckých závodů Red Bull Air Race zůstal světový šampionát v motorové letecké akrobacii kategorie Unlimited. Mistrovství, které letos hostí... Číst dál