Nové DVD o dějinách ruského letectva do 2. sv. války v prodeji

14.03.2012

Nové DVD o dějinách ruského letectva do 2. sv. války v prodeji
Nové DVD o dějinách ruského letectva do 2. sv. války v prodeji (Zdroj: Aeroweb.cz)

Úspěchy prvních aviatiků ve světě na počátku 20. století vyvolaly zájem o letectví také v Rusku. Začaly vznikat kluby nadšenců do aviatiky, do nichž se zapojovaly i významné osobnosti ruského průmyslu. K jedněm z podporovatelů z nejvyšších kruhů patřil člen carské rodiny velkokníže Alexandr Michajlovič Romanov. Zpočátku se tehdy ruští piloti školili ve Francii a první z nich se z leteckých škol vrátili na podzim roku 1910. Již na jaře 1910 se v Petrohradu uskutečnil první letecký týden a v září pořádal carský aeroklub na Komandantském letišti první všeruský letecký den. Během vystoupení zde zahynul jeden z prvních ruských pilotů, Lev Makarovič Macejevič.

Díky spojeneckým vztahům a výcviku ruských pilotů se především se svými letadly v Rusku prosadili Francouzi. Pro vojenské letectvo byly zakoupeny letouny Blériot, Deperdussin, Farman a Morane-Saulnier. Tuto dominanci si francouzské typy udržely i během první světové války, kdy je doplnily i britské, příp. ukořistěné Německu a Rakousku-Uhersku. Avšak ani ruští letečtí konstruktéři se nechtěli nechat zahanbit…

Dokument představuje nejvýznamnější z nich spolu s jimi vyvinutými stroji, a to v období do druhé světové války. Součástí kompletu je také 48 stránková publikace s dobovými obrázky a technickými daty nejdůležitějších letounů.

DVD můžete objednávat v e-shopu na stránkách ZDE!

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář