Dnes je 23. února 2018
6:58 17:33

Češi na parašutistickém ME dosáhli hned devětkrát na medailová umístění

12. 9. 2017

Na mistrovství Evropy v akrobacii a přesnosti přistání parašutistů se na konci srpna v černohorské Podgorici dařilo mužské části české reprezentace. Členové týmu Dukly Prostějov získali celkem devět medailí. Pět zlatých, jednu stříbrnou a tři bronzové.


Foto Dukla Prostějov

Jak naší redakci sdělil vedoucí trenér Dukly Prostějov Jiří Šafanda, průběh devátého FAI a zároveň šestého juniorského klasického parašutistického mistrovství Evropy pořádaného 26. až 31. srpna komplikoval kouř z okolních požárů. Ten vytvářel především ve výšce mezi 1 500 a 2 000 metry vrstvu s horší dohledností, která v některých případech znemožňovala řádné zachycení akrobatických prvků pozemními kamerami. Přes tuto komplikaci se parašutistům podařilo řádně absolvovat alespoň dvě kola individuální akrobacie z celkem pěti možných a disciplína  tak mohla být v souladu se soutěžním řádem vyhodnocena. V přesnosti přistání se ženám započítávaly výsledky ze sedmi kol a mužům z osmi.

Mistrem Evropy se při účasti 43 závodníků stal Libor Jiroušek v individuální akrobacii a Jiří Gečnuk v celkovém hodnocení (individuální akrobacie a přesnost přistání) stejného počtu mužů. Petr Chládek mezi 23 juniory v přesnosti přistání a zároveň mezi 12 v celkovém hodnocení. Zlato patří také mužskému týmu České republiky. Mezi pěti státy zvítězil v celkovém hodnocení s přesvědčivým náskokem před Běloruskem a Německem.

Stříbro získal český národní tým mužů mezi 16 soutěžícími kolektivy v přesnosti přistání. Bronz Jiří Gečnuk v individuální akrobacii, Petr Chládek v juniorské kategorii téže disciplíny, které se účastnilo 12 parašutistů a Hynek Tábor v celkovém hodnocení mužů.


Foto Dukla Prostějov

Ženské reprezentaci České republiky se na mistrovstvím Evropy v Černé Hoře příliš nedařilo a stupně vítězů pro ni letos zůstaly poměrně vzdálené.

Mohlo by vás zajímat

Témata

Parašutismus


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář