Nebe nad Kazaní ovládnou o víkendu závodní speciály Red Bull Air Race

12.06.2019

Už potřetí přivítá ruská Kazaň závody mistrovství světa Red Bull Air Race. Závodní speciály rozvíří vzduch nad řekou Kazankou, která se ve městě vlévá do Volhy, už o nadcházejícím víkendu 15. a 16. června.

Jednoho z posledních závodů Red Bull Air Race se zúčastní také obhájce titulu Martin Šonka, který podle informace na svém facebooku do místa konání vyrazil už v pondělí. Ten je po prvním letošním závodě v Abú Dhabí zatím na druhém místě. První je japonský aviatik Jošihide Muroja, který šampionát vyhrál v roce 2017.

Rivalita mezi touto dvojicí je umocněna tím, že v úvodním závodě ve Spojených arabských emirátech Martina Šonku porazil Japonec o pouhé tři tisíciny vteřiny. V minulém roce ovládl závod v Kazani právě Martin Šonka, když porazil Michaela Gouliana.

Od posledního závodu některé týmy upravovaly své speciály a důkladně zkoumaly trať, aby pomocí co nejlepší taktiky získaly kazaňské nebe.

Šanci vidět jedinečné letecké závody budou mít diváci letos ještě 13. a 14. července u maďarského Balatonu a 7. a 8. září v japonské Čibě.

Další informace o kazaňském závodu naleznete na stránkách Red Bull Air Race.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář