Polská Bartolini Air by měla vycvičit stovky pilotů pro Ryanair

13.09.2019

Ryanair si chce do budoucna zajisti přísun pilotů pro svá letadla typu Boeing 737. Pomoci mu k tomu má polská pilotní škola Bartolini Air, která stále nabádá zájemce zejména ze zemí střední Evropy, aby se přihlásili do programu Ryanair Mentored pilot training. Během následujících čtyř let by z programu mělo vzejít až 320 nových pilotů irské aerolinky.

Noví piloti podstoupí intenzivní 18měsíční integrovaný ATPL výcvik, po jehož dokončení by měli být připraveni absolvovat typový výcvik na Boeingu 737 u společnosti Ryanair. Prvotní výcvik obstarají instruktoři letecké školy Bartolini již podle osnov Ryanairu a žák by měl dosáhnout licence ATPL frozen s následným postupem na typový výcvik, který pak zajistí sama společnost. Piloti mohou využít sponzorovaného typového programu.

Výcvik na letadlech Tecnam
Výcvik probíhá na jednomotorových a vícemotorových letadlech Tecnam

Polská škola Bartolini Air má svá výcviková střediska na letišti v Lodži a u Mazurských jezer na letišti Olsztyn-Mazury. Disponuje 13 jednomotorovými i vícemotorovými letadly Tecnam a třemi FNPT II simulátory. Bartolini Air je jedno z největších výcvikových středisek certifikovaných Agenturou Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA), nabízí také možnost pronájmu letadel a jeho součástí je také servisní centrum pro pístová a proudová letadla.

Program Ryanair Mentored pilot training by měl zajistit dostatečný přísun pilotů pro rozvoj největší evropské nízkonákladové společnosti, která v květnu tohoto roku disponovala flotilou čítající 431 letounů obsluhujících 225 destinací. V příštích pěti letech chce dopravce přijmout až 5 000 nových pilotů.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář