PBS Velká Bíteš slaví 1 000 vyrobených kusů APU Safír

24.10.2019 1 příspěvek

Pomocná energetická jednotka (APU) Safír 5K/G MI, která spadá pod výrobu První brněnské strojírny Velká Bíteš (PBS), slaví významný milník. Tento rok byl vyroben 1 000. kus pro ruské vrtulníky z produkce konstrukční kanceláře Mil.

Od prvního kontraktu uběhly již dvě dekády a je to nyní 18 let, co PBS dodává pomocné energetické jednotky pro ruské vrtulníky Mi-8, Mi-17 a Mi-171. V říjnu tohoto roku byl vyroben tisící kus. Při příležitosti oslav tohoto milníku navštívili výrobní závod ve Velké Bíteši významní zástupci dodavatelů a představitelé ruských výrobců vrtulníků.

Konstrukční kancelář Mil projevila zájem o APU od PBS již v roce 1999. O dva roky později již byla první jednotka nesoucí název Safír 5K/G MI dodána do Kazaně k letovým zkouškám. Podnikové a vojskové zkoušky byly úspěšné a následovala finální zkouška ve vysokohorském prostředí v Tibetu, která se uskutečnila v nadmořské výšce 6 300 m.

1000 vyrobený kus APU Safír 5 K/G MI
1 000. vyrobený kus APU Safír 5 K/G MI

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

A co západní Spojenci?

25.10.2019 v 0:34 Mav

Jsem zvědavý, kdy nás pustí Nato do svých systémů. Myslím tím naše FINÁLNÍ výrobky, kde realizujeme maximální zisk.

Francouzská vláda prý nedávno zrušila výběrové řízení na cvičný letoun pro jejich armádu poté, co zjistili, že vyhraje LETOV! Pěkně děkuji za takové spojenectví.

Ps.: Komunistou jsem nikdy nebyl a můj otec visel na nástěnce KSČ v Ústí nad Labem jako jeden z největších kontrarevolucionářů.

Do Bíteše veliká gratulace, jedině tak se vyhrabeme z těch s....., ve kterých jsme., viz.:  tento pán má pravdu:

https://www.e15.cz/rozhovory/cesko-kvuli-montovnam-degeneruje-rika-sef-strojirenske-firmy-soma-ladislav-verner-1333159

Co víte o tom výběrku? Díky.

Odpovědět

Přidat komentář