Honda přichází s novým modelem HondaJet Elite S

28.05.2021

Společnost Honda Aircraft Company představila nový vylepšený model HondaJet Elite S, který kromě zvýšené maximální vzletové hmotnosti nabídne také větší dolet, novou avioniku nebo nové barevné schéma. 

Užitečné zatížení spolu s maximální vzletovou hmotností (MTOM) vzrostlo o 90 kilogramů a dolet se navýšil o 193 kilometrů na 2 312 kilometrů. Pilotní kabina je vybavena přístroji Garmin G3000, které snižují pracovní zatížení pilota. Nová je funkce FAA Data Comm, která může na území USA nahradit konvenční hlasovou komunikaci, a přibyl také systém ACARS. Vylepšením prošlo také natáčení příďového kola, které zvyšuje provozní limity a snižuje práci pilota při horších povětrnostních podmínkách. 

HondaJet Elite S bude k dispozici od června
HondaJet Elite S bude k dispozici od června

HondaJet Elite S nabídne také tři nové barevné kombinace spolu s novým logem doplněným o výrazné „S” označující nový model.  Vylepšený model je určen pro pět pasažérů a dva členy posádky umožňující cestování rychlosti až 782 km/h a dostup až do hladiny FL430. Elite S bude dle výrobce dostupný již od června tohoto roku. 

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář