Práce v letectví - volná místa

Instruktor(ka) / korporátní pilot(ka) CIRRUS AIRCRAFT – plný úvazek

Dealer letadel Cirrus pro ČR/SR/HU provozující 10 letadel a Cirrus a Cirrus Training Centre hledá kandidáta na pozici INSTRUKTORA/INSTRUKTORKY - KORPORÁTNÍHO PILOTA/PILOTKY pro provozovnu v Příbrami.

Nabízíme:

  • nejlepší platové podmínky v prostředí „malého“ general aviation v ČR/SR (garantovaný příjem 50.000 Kč / měsíc) s pohyblivou složku mzdy 2.400 kč za 1 dne práce nebo 4.200 kč / celý den (briefing – let -debriefing)
  • rychlý „upgrade“ na senior instruktora pro lety podle přístrojů po cca 1 roce
  • roční nálet 300 až 600 h (cca 50 % IFR lety)
  • mladý energický team
  • moderní letadla, zajímavé destinace, zkušenosti pro další růst
  • perspektivu “upgradu” na Cirrus Jet
  • vysoký stupeň standardizace letových postupů Cirrus Aircraft podobný letecké dopravě
  • vzácný IFR nálet bez nutnosti velké investice do MEP nebo typové kvalifikace
  • možnost financování kvalifikace FI

Požadujeme:

  • Licenci CPL (ATPL frozen) / nástup co nejdříve
  • IR SEP kvalifikaci nebo podobnou s IR
  • výcvik FI + TCI course (Training Centre Instructor Course) preferujeme ve vlastním prostředí nebo v případě platné kvalifikace FI nutné absolvovat TCI course
  • samostatného „safety oriented“ pilota plného entuziasmu s příjemným vystupováním
  • kontrakt na min. 3 plné sezony od zapsání kvalifikace FI nebo standardizace
  • spolupodíl na standardizaci nebo výcviku FI (možnost splácet)
  • časovou flexibilitu dostupnost min 20 dní v měsíci

Preferujeme

  • práci na živnost
  • výcvik v kvalitní letecké škole v případě již získaných kvalifikací
  • ICAO Level 5 a schopnost učit v AJ
  • vysokou úroveň teoretických znalostí
  • vyšší nálet (např. jako instruktor nebo IFR nálet s typovkou)

CV a motivační dopis prosím posílejte formou odpovědi na tento inzerát.

Celý inzerát
  • Zveřejněno: 16.04.2021
  • Společnost: Cirrus Aircraft CZ s.r.o.
  • Místo práce: Letiště Příbram (LKPM)
  • Kontaktní telefon: +420773066706

Externí verifikační inženýr (CVE) pro malý dopravní letoun typu L-410

Nabízíme spolupráci na dalším vývoji letounu nové generace L 410 NG a modernizacích zavedené verze L 410 UVP-E20 v oblastech avioniky, pohonné jednotky, systémů, vybavení a dalších.

Požadujeme:

Vzdělání leteckého, elektrotechnického nebo strojního směru minimálně středoškolské. Odborná praxe ve funkci CVE v dané odbornosti v projekčních organizacích schválených Agenturou EASA dle Části 21 / Hlava J (DOA) je podmínkou.

Velmi dobrá znalost:

-       AJ (odborně),

-       Certifikační specifikace CS-23, resp. předpisu FAR-23.

Obeznámenost s legislativou:

-       Základním Nařízením č. 2018/1139,

-       Nařízením č. 748/2012 (Část 21 / Hlava J),

-       AMC a GM k Části 21 / Hlava J.

Forma spolupráce

Externí smluvní spolupráce (ŽL, DPČ, DPP, případně Smlouva mezi organizacemi).

Více informací zájemcům poskytne přímo vedoucí Oddělení letové způsobilosti:

Tel:        +420 572 816 788

E-mail:  pavel.jurak.jr@let.cz

Specialista letového provozu / handlingu letadel (částečný úvazek)

Cirrus Aircraft Management, druhý největší provozovatel letadel Cirrus v Evropě provozující 10 letadel Cirrus, hledá vhodného kandidáta na pozici Specialista letového provozu / handlingu letadel na částečný úvazek.

Co od Vás očekáváme?

  • vztah k letectví
  • časovou flexibilitu
  • zodpovědný přístup
  • fyzickou zdatnost
  • manuální zručnost
  • práce vhodná pro studenty

Náplň práce:

  • příprava letadel pro let - čištění, plnění palivem, TKS, cateringem,
  • převzetí letadla po letové akci vč. kontroly dopsání dokumentace
  • správu hangáru vč. zásob
  • drobné manuální práce v hangáru
  • asistence pilotům

Co Vám můžeme nabídnout?

  • práci v atraktivním prostředí moderních letadel Cirrus Aircraft
  • mladý inovativní kolektiv
  • pohyblivou pracovní dobu dle požadavků letového provozu
  • plánování služeb na několik měsíců dopředu
  • zajímavé platební podmínky
  • preferujeme dlouhodobý kontrakt na částečný úvazek

Místo výkonu práce: Letiště Příbram

Redaktor serveru Aeroweb.cz

Baví vás letectví, nebojíte se psaní a máte touhu být u všeho důležitého, co se nejen v českém vzdušném prostoru přihodí? Pojďte s námi tvořit obsah Aerowebu a rozšiřujte nejen obzory své, ale i všech pilotů a fanoušků letectví.

Co na Vás oceníme?

  • především intenzivní zájem o letecké dění
  • snahu nakládat zodpovědně s českým jazykem
  • samostatnost, zodpovědnost a chuť zkoušet nové věci
  • praktické letecké zkušenosti

Co nutně potřebujeme?

  • abyste měl(a) v týdnu alespoň tři volné půldny
  • abyste se příležitostně pohyboval(a) v okolí Prahy

Co bychom po Vás chtěli?

  • primárně vytvářet zprávy pro naše čtenáře (tj. samostatně vyhledávat témata a zpracovávat je do publikovatelné podoby)
  • pokud to Vaše časové možnosti dovolí, podílet se na běžném chodu Aerowebu i rozvoji našich dalších aktivit

Co Vám za to na oplátku nabízíme?

  • možnost levnějšího létání (ať už pronájem, nebo třeba pilotní výcvik)
  • především ale možnost samostatné práce ve škole, v kavárně, doma či v našem pohodovém kolektivu v atraktivním prostředí na letišti v Letňanech

Práce je vhodná víceméně pro kohohokoliv, ať už jste student, pilotka na mateřské či zkušený světoběžník s šedivým vlasem a neutuchající jiskrou v oku. Pokud cítíte, že by Vás popsaná práce naplňovala, a máte chuť sledovat létání také pohledem žurnalistiky, budeme rádi za Vaše motivační dopisy a životopisy s fotkou v příloze odpovědi na tento inzerát.

  • Zveřejněno: 01.04.2021
  • Společnost: Aeroweb
  • Místo práce: home-office / Praha

Dispečer obchodní letecké dopravy

Společnost CTR Atmospherica Aviation a.s. hledá vhodného kandidáta na pozici dispečer obchodní letecké dopravy se zkušenostmi s prací na dispečinku / plánováním letů.

Základní požadavky na uchazeče:

  • Praxe min. 1 rok na obdobné pozici
  • Znalost angličtiny minimálně na provozní úrovni ICAO LEVEL 4
  • Spolehlivost a kolegialita
  • Samostatnost v řešení úkolů
  • Min. středoškolské vzdělání s maturitou
  • Odolnost vůči stresu

Nabízíme:

  • Zajímavou a odpovědnou práci v mladém kolektivu
  • Zázemí stabilní společnosti
  • Zajímavé finanční ohodnocení
  • Vybavení potřebné k práci (notebook, telefon, tiskárna)
  • Možnost „home office“
  • Nástup možný ihned
  • Práci na plný úvazek - HPP (hlavní pracovní poměr)

Stručný popis pracovní pozice:

  • Plánování letů v programu PPS (tratě, OFP, palivo atd.)
  • Příprava letové dokumentace (FPL, OFP, NOTAM apod.)
  • Komunikace s posádkami a obchodníky společnosti
  • Zajištění doplňkových služeb: Handling, povolení, plnění paliva, rezervace hotelů posádkám letadel, přeletová povolení států, výpočty výkonnosti, loadsheet atp.

Máte-li o práci dispečera v naší společnosti zájem, pošlete, prosím, Vaše CV a motivační dopis nejpozději do 30. dubna 2021 s použitím funkce "Odpovědět na inzerát". Bližší informace také rádi sdělíme na uvedeném telefonním čísle. Informace o společnosti na www.atmospherica.aero

  • Zveřejněno: 30.03.2021
  • Společnost: CTR Atmospherica Aviation a.s.
  • Místo práce: Praha
  • Kontaktní telefon: +420775011359