Práce v letectví - volná místa
Management

Flight Operations Manager (FOM)

Společnost CTR Atmospherica Aviation a.s. hledá kolegu/kolegyni na pozici

FLIGHT OPERATIONS MANAGER (FOM)

Jsme letecká společnost s téměř 20tiletou praxí v oblasti privátní letecké dopravy. Provozujeme flotilu vlastních letadel na trzích Evropské unie, blízkého východu a dalších, s centrálou v Praze. Do našeho týmu hledáme zkušeného manažera a pilota, jehož úkolem bude řídit letový úsek společnosti a podílet se na strategickém rozvoji firmy.

Základní požadavky na uchazeče:

  • 5 let praxe v letectví, z toho alespoň dva roky v letovém provozu
  • aktivní pilot
  • zkušenosti s řízením týmu
  • anglický jazyk – pokročilá znalost
  • výborné organizační a komunikační schopnosti
  • platný průkaz způsobilosti
  • doložení osvědčení nebo záznamu o absolvování výcviku pro získání znalostí příslušných požadavků
  • prokazatelná znalost bezpečnostních požadavků v letovém provozu
  • v případě potřeby schopnost sladit provozní úkoly spojené s létáním s administrativní funkcí této pozice.

Stručný popis pracovní pozice:

  • řízení teamu letového provozu
  • spolupráce na operativním řízení firmy
  • plnění plánu v oblasti výsledků střediska Letový úsek
  • zajišťování posádek
  • dohled nad technickým stavem letadel
  • zpracování a udržování interních předpisů týkajících se letového provozu
  • organizace pravidelných a mimořádných interních auditů
  • organizace auditů ze strany dohlížejícího úřadu nebo jiných entit
  • zabezpečení dokumentace v oblasti obchodní letecké dopravy včetně dokumentace vztahující se k letadlům
  • dohled nad tím, že veškerá letová činnost je ve shodě s požadavky leteckých předpisů a dalších platných právních předpisů
  • pracovník na pozici Manažer letového provozu má celkovou odpovědnost za chod střediska řízení provozu své letecké společnosti, je v kontaktu s posádkami a zaměstnanci ostatních kompetenčních středisek, dohlíží na všechna hlavní provozní rozhodnutí a navrhuje řešení problémů, které nastanou. Rovněž radí ostatním oddělením o provozních problémech, které mohou ovlivnit výkon letecké společnosti.

Nabízíme:

  • smluvní vztah dle dohody
  • školení a výcviky
  • případnou kombinaci s pozicí CTM (Crew Training Manager)
  • prostor k vlastní seberealizaci
  • velmi dobré platové ohodnocení
  • firemní benefity
  • zázemí silné a stabilní letecké společnosti
  • možnost dalšího karierního růstu a vzdělávání
  • možnost získání dalších pilotních kvalifikací a letecké odbornosti
  • zajímavou, různorodou a odpovědnou práci

Pokud si myslíte, že byste mohl/a být tím pravým člověkem pro náš tým, pošlete nám prosím svůj životopis s fotografií a motivační dopis na adresu mlnarikova@ctrgroup.cz. Spojíme se s Vámi a dohodneme se na termínu pracovního pohovoru. Těšíme se na Vás!

Celý inzerát