Práce v letectví - volná místa
Pilotní pozice

Instruktor(ka) / korporátní pilot(ka) CIRRUS AIRCRAFT (Příbram/Piešťany)– nejlepší platové podmínky v ČR/SR

Dealer letadel Cirrus pro ČR/SR/HU provozující 15 letadel hledá  INSTRUKTORA/INSTRUKTORKu - KORPORÁTNÍHO PILOTA/PILOTKu pro Příbram (LKPM) a Piešťany (LZPP)

Nabízíme:

  • nejlepší platové podmínky v prostředí general aviation v ČR/SR – až 85.500 kč / 3.500 EUR / 10 dní  práce
  • rychlý „upgrade“ na Training Centre Instruktora pro výcik letů podle přístrojů po cca 1 roce
  • možnost získání kvalifikací a financování FI, IR SEP, FI/IR ve vlastním ATO s možností spolufinancování
  • roční nálet 300 až 600 h (cca 50 % IFR lety)
  • mladý energický team
  • moderní letadla, zajímavé destinace, zkušenosti pro další růst
  • perspektivu “upgradu” na Cirrus Jet
  • vysoký stupeň standardizace letových postupů Cirrus Aircraft podobný letecké dopravě
  • vzácný IFR nálet bez nutnosti velké investice do MEP nebo typové kvalifikace

  • Požadujeme:
  • teorii ATPL frozen resp. CPL / IR v blizké budoucnosti
  • Medical Certificate Class I. není podmínkou
  • výcvik FI + TCI course (Training Centre Instructor Course) preferujeme ve vlastním prostředí (není podmínkou) nebo v případě platné kvalifikace FI nutné absolvovat standardizační TCI course
  • samostatného „safety oriented“ pilota plného entuziasmu s příjemným vystupováním
  • kontrakt na min. 2 plné sezony od zapsání kvalifikace FI nebo standardizace
  • investici do standardizace nebo výcviku FI s rychlou návratností
  • časovou flexibilitu dostupnost min 20 dní v měsíci

Preferujeme:

  • práci na živnost
  • výcvik v kvalitní letecké škole v případě již získaných kvalifikací
  • ICAO Level 5 a vyšší (nebo Level 4 s možností pozdějšího upgradu)
  • vysokou úroveň teoretických znalostí
  • schopnost učit v AJ

CV s praxí v letectví a motivační dopis prosím posílejte formou odpovědi na tento inzerát nebo na email sales@cirrus.cz.

Celý inzerát
  • Zveřejněno: 22.02.2024
  • Společnost: Cirrus Aircraft CZ s.r.o.
  • Místo práce: Letiště Příbram (LKPM), Piešťany (LZPP)
  • Kontaktní telefon: +420773066706

Letový instruktor FI

Popis pracovní pozice:

  • Poskytování letového výcviku pro PPL(A), Night / CPL / FI výhodou
  • Provádět předletový a poletový briefing a poskytovat instruktáž za letu, aby bylo zajištěno, že studenti důkladně pochopili a porozuměli výcvikovým materiálům.
  • Dohlížet na plnění všech cílů letecké školy, včetně míry úspěšnosti, včasného dokončení výcviku studentů, splnění počtu letových hodin studentů, včasného vyplňování záznamů o výcviku studentů a vydávání doporučení vedoucímu výcviku pro přijetí nápravných opatření v případě výskytu problémů.
  • Poskytovat výuku v souladu s výcvikovou dokumentací, OM-ATO a s pro-zákaznickým přístupem.
  • Možnost práce na plný úvazek výhodou.
  • Možnost práce na dalších pobočkách letecké školy v zahraničí, jmenovitě Rakousko a Portugalsko.

Kvalifikace:

  • Platné osvědčení leteckého instruktora FI(A)
  • Platná zdravotní způsobilost I. třídy,
  • ICAO ELP (min. Lev 4),
  • Platný SEP(A) land ,
  • Poslední let během předchozích 6 měsíců (výhodnou),
  • Schopnost poskytovat výuku v anglickém jazyce.

Neváhejte nás kontaktovat přímo a dozvědět se více.

  • Zveřejněno: 09.02.2024
  • Společnost: Flying Academy s.r.o
  • Místo práce: Beranových 130, 199 05 Praha 18
  • Kontaktní telefon: +420778493486

PILOT/PILOTKA

Společnost Elio Jet a.s. ráda přijme nového kolegu/kolegyni na pozici:

„PILOT/PILOTKA“

Jsme nová letecká společnost se zaměřením na provoz letounů kategorie BUSINESS JET se sídlem v Praze. Máte možnost připojit se ke zkušenému týmu profesionálů a spolupracovat na zajímavém inspirativním projektu! V průběhu roku 2024 a 2025 budeme přijímat piloty zejména na typ Embraer Phenom 300/300E, případně Bombardier Challenger 300/350.

Mezi naše hlavní kvalifikační požadavky neřadíme tisíce nalétaných hodin, ale především zájem o zvyšování svých vlastních pilotních kompetencí, nadšenecký přístup, snahu vytvářet silný tým a celkově táhnout za jeden provaz s kolegy a kolegyněmi. Samozřejmě, že musíme respektovat minimální kvalifikační požadavky dané předpisy, ale každý, kdo se cítí na to být kapitánem nebo druhým pilotem na výše uvedených typech letadel, je vítán.

Základní požadavky na uchazeče:

  • Průkaz způsobilosti CPL(A) nebo ATPL(A) a k tomu všechny nutné kvalifikace, které všichni známe
  • Předchozí zkušenosti v provozu letounů BUSINESS JET výhodou, nikoliv podmínkou
  • Slušná angličtina odpovídající požadavkům klientů a provozu
  • Tah na branku v oblasti zvyšování svých pilotních kvalifikací a dovedností
  • Zkušenosti na typové řadě Zlín 26 (Z-226, 526 apod.) nebo typech Z-37, Z-142, AN-2, L-200, L-13 Blaník výhodou

Nabízíme:

  • Práci se zkušenými kolegy v zázemí moderní letecké společnosti
  • Pozici odpovídající finanční ohodnocení
  • Benefity zejména v oblasti dodatečných výcviků, vzdělávání a osobnostního rozvoje (kondiční létání na kluzácích, výuku angličtiny, TRM – Team Resource Management a mnoho dalšího);
  • Rozumné vyvážení pracovního a rodinného života
  • Zastání a podporu ze strany managementu společnosti, pokud se něco nepovede

Stručný popis pracovní pozice:

  • Létat a užívat si to!

Pokud máte o pilotní pozici v naší společnosti zájem, pošlete CV a motivační dopis na e-mailovou adresu:

career@eliojet.com

Těšíme se na Vás!

Tým Elio Jet a.s.

  • Zveřejněno: 08.02.2024
  • Společnost: Elio Jet
  • Místo práce: báze Praha

Captain EMB505

CTR Atmospherica Aviation a.s. is currently looking for Captains EMB505 – type rating appreciated.

We are an airline with more than 15 years of experience in the field of private air transport. We operate a fleet of four own Phenom 300/300E with two more ordered, one Challenger 300 and a Cessna Citation Mustang 510. Our operational reach extends across the markets of Europe and the Middle East, with our headquarters situated in the city of Prague. We have a floating base so pilots from across Europe are welcome.

If you are a qualified professional with a passion for aviation and a commitment to excellence, we invite you to contact us and to contribute to the continued success of our airline.

We offer a roster distributed always 10 days before the next month that you can count on.

16-18 days monthly duty in average, depending on individual agreement, 5-7 day long rotations.  We are a private jet operator but offer a plannable life for pilots.

Support of a highly professional OPS, Sales and Camo team is granted.

Required skills:

  • Type rating appreciated
  • ICAO English 5 or above
  • EASA ATPL(A) License
  • EASA class I medical
  • Minimum 2000 hrs.TT
  • Minimum 1500 hrs. PIC
  • Clean criminal record or accident record, and able to pass 5- year security check
  • Legal right to live and work in the EU/EEC region
  • Ability to work a varied schedule
  • Unrestricted passport offering visa free entry to our destinations
  • Motivation, good mood and team spirit

If you are interested in the offered position, please send us your CV together with a motivation letter.

More information about our company here: www.atmospherica.aero