Práce v letectví - volná místa
Technické pozice

Letecký mechanik ultralehkých letadel

Co od Vás očekáváme?

  • vzdělání v technickém oboru /strojírenství, elektro/
  • pečlivost, svědomitost, manuální zručnost a odpovědnost za provedenou práci
  • praxe v údržbě nebo výrobě letadel výhodou
  • zkušenost práce s kompozity vítána
  • zájem o leteckou techniku
  • ochotu učit se novým věcem

Náplň práce:

  • údržba, opravy a servis letadel kategorie ULL
  • odstraňování závad letadel a agregátů, včetně seřizování a provádění funkčních zkoušek
  • demontáž, opravy a montáž letových agregátů
  • evidence technických dat o průběhu a výsledcích provedené práce
  • zkoušení a seřizování letadlových celků a systémů podle technické dokumentace
  • provádění motorových zkoušek

Co Vám můžeme nabídnout?

  • možnost odborného růstu
  • hlavní pracovní poměr
  • zajímavou práci v rostoucí společnosti a mladém pracovním kolektivu
  • možnost dalšího vzdělávání
Celý inzerát

Letecký mechanik

  • průkaz technika letadel v kategorie B1, příp. B2, B3, C dle PART 66 nebo prokazatelné zkušenosti a znalosti v oblasti údržby letecké techniky
  • znalost anglického jazyka, respektive schopnost porozumění údržové dokumentaci v anglickém jazyce
  • řidičský průkaz skupiny B výhodou
  • typové osvědčení na letouny řady Cessna 100/200 series, případně na letouny Cirrus SR20/22, Piper, Zlin, apod. výhodou

  • zajímavou různorodou a odpovědnou práci v rostoucí společnosti
  • možnost rozvíjet se v souladu s firemní strategií v údržbě nových typů letounů, zástavbě avioniky a ve specializované údržbě agregátů jako jsou magneta, vakuové přístroje a další
  • práci na plný úvazek
  • stálou pracovní dobu
  • přátelský pracovní kolektiv
  • platové ohodnocení odpovídající zkušenostem a dosažené kvalifikaci
  • příspěvek na stravování
  • firemní ošacení a exkluzivní pracovní prostředí
  • možnost dopravy do zaměstnání na trase Napajedla - Kroměříž - Brno služebním vozem
  • Zveřejněno: 29.04.2021
  • Společnost: HERBST AERO a.s.
  • Místo práce: Brno-Tuřany (LKTB)
  • Kontaktní telefon: +420 721 531 131

Externí verifikační inženýr (CVE) pro malý dopravní letoun typu L-410

Nabízíme spolupráci na dalším vývoji letounu nové generace L 410 NG a modernizacích zavedené verze L 410 UVP-E20 v oblastech avioniky, pohonné jednotky, systémů, vybavení a dalších.

Požadujeme:

Vzdělání leteckého, elektrotechnického nebo strojního směru minimálně středoškolské. Odborná praxe ve funkci CVE v dané odbornosti v projekčních organizacích schválených Agenturou EASA dle Části 21 / Hlava J (DOA) je podmínkou.

Velmi dobrá znalost:

-       AJ (odborně),

-       Certifikační specifikace CS-23, resp. předpisu FAR-23.

Obeznámenost s legislativou:

-       Základním Nařízením č. 2018/1139,

-       Nařízením č. 748/2012 (Část 21 / Hlava J),

-       AMC a GM k Části 21 / Hlava J.

Forma spolupráce

Externí smluvní spolupráce (ŽL, DPČ, DPP, případně Smlouva mezi organizacemi).

Více informací zájemcům poskytne přímo vedoucí Oddělení letové způsobilosti:

Tel:        +420 572 816 788

E-mail:  pavel.jurak.jr@let.cz

Specialista letového provozu / handlingu letadel (částečný úvazek)

Cirrus Aircraft Management, druhý největší provozovatel letadel Cirrus v Evropě provozující 10 letadel Cirrus, hledá vhodného kandidáta na pozici Specialista letového provozu / handlingu letadel na částečný úvazek.

  • vztah k letectví
  • časovou flexibilitu
  • zodpovědný přístup
  • fyzickou zdatnost
  • manuální zručnost
  • práce vhodná pro studenty

  • příprava letadel pro let - čištění, plnění palivem, TKS, cateringem,
  • převzetí letadla po letové akci vč. kontroly dopsání dokumentace
  • správu hangáru vč. zásob
  • drobné manuální práce v hangáru
  • asistence pilotům

  • práci v atraktivním prostředí moderních letadel Cirrus Aircraft
  • mladý inovativní kolektiv
  • pohyblivou pracovní dobu dle požadavků letového provozu
  • plánování služeb na několik měsíců dopředu
  • zajímavé platební podmínky
  • preferujeme dlouhodobý kontrakt na částečný úvazek

Místo výkonu práce: Letiště Příbram

CV a motivační dopis prosím posílejte formou odpovědi na tento inzerát.